Kadra instruktorska

image001

 

 

Mestre Aldo z Grupo Beribazu, urodzony na Fernando de Noronha (Brazylia- Pernambuco). Trenuje capoeira od 26 lat. Formowął się w Centrum Capoeira na Uniwersytecie UNB (jego Mestres są: Mestre Luiz Renato, Mestre Jorge, Mestre Danilo i Mestre Igor). Brał udział w wielu warsztatach w całej Brazylii, a przez 8 lat prowadził Nucleo Beribazu w Joinville (Santa Catraina), nad którym cały czas sprawuje piecze. Od  2008 roku mieszka w Warszawie i jest koordynatorem warszawskiej filii grupy. Mestre Aldo jest pierwszą osobą która otrzymała tytuł Mestre na terenie Polski. Słynie ze swojej niespożytej energii i pozytywnego nastawienia, którym zaraża uczniów. Stara się by uczeń grał w sposób techniczny, ale niepozbawiony luzu, tzw. brazylijskiej mandinga. Bliskie są mu też ine przejawy kultury afro-brayzlijskiej tj. maculele, puxada de rede, danca do coco, ciranda czy samba de roda.

 

 

 

image003

 

 

Instruktor Kamil ? swoje zainteresowania Capoeira rozpoczął w drugiej połowie lat 90-tych, a w roku 1998 w Katowicach wziął udział w swoich pierwszych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Brazylii. W roku 2000 był współorganizatorem polskiej filii, brazylijskiej szkoły capoeira ? Grupo de Capoeira Beribazu. W celu doskonalenia umiejętności, poszukiwania źródeł i inspiracji capoeira Instruktor Kamil podróżuje zarówno do ojczyzny capoeira ? Brazylii jak i uczestniczy w międzynarodowych warsztatach min; w Niemczech, Francji, Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Austrii i na Węgrzech. Jego bezpośrednimi nauczycielami byli Prof. Andre Reis i Mestre Jorge Luiz. Obecnie kontynuuje prace z capoeira pod okiem Mestre Aldo, pomagając w koordynacji pracy grupy Beribazu na terenie Polski.

_20161009_234110

 

 

 

 

 

Estagiário Piotr – przygodę z Capoeirą rozpoczął w 2003 roku pod okiem Mestre Jorge. Przez kolejne lata doskonalił swoje umiejętności pod okiem Estagiário Adao, Instruktora Kamila i Mestre Aldo. Brał udział w wielu warsztatach organizowanych w Polsce, Europie oraz Brazylii.  Bardzo lubi wprowadzać do swojej Capoeiry elementy akrobatyczne. Aktualnie prowadzi zajęcia w podwarszawskim Nieporęcie.